FANDOM


Szablon:Siatkarz infobox Michał Pajor (ur. 4 października 1987 roku w Nowym Sączu, zm. 21 marca 2008 roku) - polski siatkarz, grający na pozycji środkowego. W sezonie 2007/2008 był zawodnikiem Orła Międzyrzecz.

Życie prywatne Edytuj

Był kawalerem. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Kariera sportowa Edytuj

Karierę sportową rozpoczyna w Uczniowskim Klubie Sportowym "Kochanowski" Nowy Sącz, a jego pierwszym trenerem była Elżbieta Seruga. W 2006 roku z zespołem wywalczył 4. miejsce mistrzostw Polski w kategorii juniorów.

Potem grał w drużynie Delic-Pol Norwid Częstochowa, a następnie przeszedł do Orła Międzyrzecz. W tym klubie z atakującego został przemianowany na środkowego. Z międzyrzeczanami awansował do I ligi (zaplecze PLS-u). W sezonie 2007/2008 był podstawowym graczem swojego zespołu. W styczniu 2008 roku zadowoleni z jego gry międzyrzeczanie wybrali go najlepszym sportowcem swojego miasta.

Wypadek samochodowy Edytuj

21 marca 2008 roku zginął w wypadku komunikacyjnym na trasie do Krzyża Wielkopolskiego. Zawodnik jechał z trzema kolegami z drużyny do domów na święta wielkanocne. W zdarzeniu zmarł również Paweł Dziekanowski, a dwaj pozostali zawodnicy, Patryk Wojtysiak i Kamil Sekuła, zostali ranni.

Mszę żałobną w intencji zmarłych siatkarzy, a także za zdrowie rannych w wypadku, odprawiono 26 marca w Kościele Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Pogrzeb odbył się dn. 29 marca 2008 na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu.

Polski Związek Piłki Siatkowej anulował spotkania o miejsca 7-10 w I lidze mężczyzn. Żadna z drużyn nie spadła z tych rozgrywek w sezonie 2007/2008.

Bibliografia Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki