FANDOM


Mia Permanto (ur. 21 kwietnia 1988 - zm. 19 marca 2008), fińska piosenkarka.

Brała udział w szóstej edycji fińskiego Idola. Doszła do finałów. Studiowała w Sztokholmie, ale zdecydowała się przenieść się do Finlandii, kraju jej rodziców. Była gospodarzem programem Taste na Radio YLE Extrem w 2007 roku.

W Idolu, w finałach zaśpiewała dwie piosenki "Nobody Knows" Pink jak również "Ironic" wykonywany przez Alanis Morissette. Odpadła z finałów na 8 marca 2007. Permanto wydała jeden singiel "Rising Sun" wypromowany przez Heikki Liimatanena w grudniu 2007.

Zaczęła tworzyć album z wytwórnią Helsinki Music Works, tuż przed jej śmiercią w Helsinki w wieku 19 lat. Żadne przyczyny zgonu nie zostały potwierdzone. Finalista Idola, piosenkarz, Kristian Meurman zrobił piosenkę, "Miksen saanut yrittää", dla pamięci Permanto.en:Mia Permanto et:Mia Permanto fi:Mia Permanto

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki