FANDOM


Szablon:Piłkarz infobox

Marcin Latos (ur. 14 listopada 1975, zm. 1 października 2008) - polski piłkarz grający na pozycji bramkarza.

Był wychowankiem i większość swojego piłkarskiego życia spędził w Hutniku Kraków. Wchodząc na boisko 17 listopada 1991 r. i mając dokładnie 16 lat i 3 dni, stał się najmłodszym zawodnikiem jaki kiedykolwiek zadebiutował w ekstraklasie[1]. W sumie rozegrał w niej 3 mecze. Z juniorską drużyną Hutnika zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski, w 1993 i 1994 r. Był także reprezentantem Polski juniorów[2].

W wieku 26 lat przeszedł ciężką operację kręgosłupa, w wyniku której nie był już w stanie powrócić do profesjonalnej gry w piłkarskiej ekstraklasie. Grywał jeszcze w kilku małopolskich klubach, m.in. w Dalinie Myślenice, LKS Niedźwiedź czy Grzegórzeckim Kraków. Bronił także bramki w futsalowej drużynie Kupczyka Kraków.

W styczniu 2008 r. podczas badań wykryto u niego nowotwór złośliwy trzustki. Choroba okazała się nieuleczalna. Marcin Latos zmarł 1 października 2008 r.

Szablon:Przypisy


Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki