FANDOM


Mahmoud Darwish (ur. 13 marca 1941 w Al-Birwah, zm. 9 sierpnia 2008 w Houston) - współczesny poeta i prozaik palestyński. Wydał ponad dwudzieścia tomów poezji, siedem książek prozą i był redaktorem kilku publikacji, jak: Al-jadid, Al-fajr, Shu'un filistiniyya i Al-Karmel. Zdobył światowe uznanie dzięki poezji skupiającej się na jego silnym uczuciu dla zagubionej ojczyzny. Zdobył liczne nagrody i był tłumaczony na co najmniej dwudzieścia dwa języki. Większość jego prac nie była przetłumaczona na język polski.

W latach 60. XX w., Darwish działał w Komunistycznej Partii Izraela, Rakah, ale lepiej jest znana jego aktywna praca w Organizacji Wyzwolenia Palestyny – OWP. Był członkiem komitetu wykonawczego OWP. W roku 1993 zerwał z OWP protestując przeciwko porozumieniu pokojowemu z Izraelem w Oslo.

Linki zewnętrzne Edytuj

Szablon:Unistub

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki