FANDOM


Hrvoje Ćustić (ur. 21 października 1983 - 3 kwietnia 2008) był chorwackim piłkarzem grającym na pozycji napastnika. Grał w drużynie NK Zadar.

Śmierć Edytuj

W początkowych minutach meczu jego drużyny przeciwko HNK Cibalia w chorwackiej pierwszej dywizji 29 marca 2008, Ćustić doznał poważnych uszkodzeń głowy po zderzeniu z betonową ścianą oddaloną około 3 metrów od bocznej linii wspierającej barierkę, która oddzielała murawę od trybun. Kilka sekund wcześniej, Ćustić próbował przejąć piłkę w pojedynku z przeciwnikiem, lecz wtedy obaj gracze zderzyli się i Ćustić wpadł na ścianę, uderzając w nią głową.

Został natychmiast przetransportowany do lokalnego szpitala i został poddany operacji jeszcze tego samego wieczora. Po operacji, był w śpiączce farmakologicznej i jego stan zdrowia pozostał stabilny do 2 kwietnia 2008, kiedy na skutek infekcji szybko wzrosła jego temperatura ciała. Jego stan zdrowia natychmiast się pogorszył i wczesnym popołudniem 3 kwietnia 2008, szpital ogłosił śmierć jego mózgu o godzinie 11.51 tego dnia. Po jego śmierci, wszystkie mecze chorwackiej ligi zaplanowane na ten weekend zostały odwołane.

Szablon:Piłka nożna stubcs:Hrvoje Čustič da:Hrvoje Ćustić de:Hrvoje Ćustić en:Hrvoje Ćustić hr:Hrvoje Ćustić it:Hrvoje Ćustić nl:Hrvoje Ćustić no:Hrvoje Ćustić sk:Hrvoje Ćustić sr:Hrvoje Ćustić fi:Hrvoje Ćustić

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki