FANDOM


Daniela Klemenschits (ur. 13 listopada 1982, zm. 9 kwietnia 2008) - austriacka tenisistka, siostra bliźniaczka Sandry Klemenschits, finalistka turnieju WTA w grze podwójnej, klasyfikowana w czołowej setce rankingu światowego w deblu.

W 1996 roku rozpoczęła występy w kobiecych turniejach Międzynarodowej Federacji Tenisowej, partnerując siostrze. Pierwszy sukces Austriaczki osiągnęły w 2000 roku, kiedy to triumfowały w zawodach w Rabacie. W październiku wygrały trzy z rzędu imprezy w Kairze. Do grudnia 2006 roku skolekcjonowały dwadzieścia trzy tytuły w tego typu turniejach, wszystkie w grze podwójnej.

W cyklu WTA najlepszym sezonem w ich wykonaniu był rok 2005, kiedy to osiągnęły finał w Stambule. W Budapeszcie i Sztokholmie doszły do półfinałów. Wystąpiły w Pucharze Federacji. W tym roku sklasyfikowane w gronie stu najlepszych deblistek na świecie.

Daniela zakończyła zawodową karierę w styczniu 2007 roku, kiedy to u niej i u siostry wykryto nietypową postać nowotworu żołądka. Austriaczka zmarła w wyniku choroby 9 kwietnia 2008 roku. Miała dwadzieścia pięć lat.de:Daniela Klemenschits en:Daniela Klemenschits fr:Daniela Klemenschits

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki