FANDOM


Arbella Perkins Ewing (ur. 13 marca 1894, zm. 22 marca 2008[1]), Afroamerykanka, znana z długowieczności. Kiedy zmarła w wieku 114 lat i 9 dni, była, według badaczy z ośrodka Gerontology Research Group oraz ekspertów Księgi Rekordów Guinessa, trzecią najstarszą osobą na świecie. Była druga pod tym względem w Stanach Zjednoczonych (po Ednie Parker). Była również uważana za najstarszą czarnoskórą osobę. Dotarła na 66. miejsce na liście najdłużej żyjących ludzi w historii, których datę urodzenia odpowiednio zweryfikowano.

Arbella Ewing, czwarte z dwanaściorga dzieci, dorastała w Streetman w Teksasie. Wyszła za mąż za Franka Ewinga w 1915. Pracowała jako pomoc domowa. W 1970 roku zmarła jedyna córka państwa Ewing, Claudia, zaś siedem lat później Arbella została wdową. Była zmuszona przenieść się ze swojego własnego domu w Dallas, póki nie skończyła 113 lat, gdyż złamała biodro. Przeżyła ją jej siostra, Annie Lee Perkins, która urodziła się w 1904 roku. Ewing żyła do śmierci w Teksasie.

Szablon:Przypisyen:Arbella Ewing es:Arbella Ewing fi:Arbella Ewing


Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki