FANDOM


Plik:AlfredRainer.jpg

Alfred Rainer (ur. 22 września 1987 w Saalfelden, zm. 16 sierpnia 2008 w Innsbrucku) - austriacki narciarz, zawodnik kombinacji norweskiej.

Był to młody, utalentowany zawodnik. Mówił po niemiecku i angielsku. Interesował się piłką nożną, kolarstwem, muzyką i filmem.

W 2007 roku zdobył złoty i brązowy medal na mistrzostwach juniorów w Tarvisio w konkursach drużynowych oraz brązowy w zawodach indywidualnych.

Startował również w zawodach Pucharu Świata. W lutym 2007 roku był 9. w konkursie w Zakopanem, co było jego najlepszym wynikiem. W sezonie 2007/2008 zajął w klasyfikacji generalnej 24. miejsce.

9 sierpnia 2008 doznał poważnych urazów głowy w wypadku na paralotni, spadając z wysokości 20 metrów. Oprócz urazów czaszki, lekarze stwierdzili u 20-letniego Austriaka uszkodzenie płuc oraz wielokrotne złamanie nóg. Rainer zmarł tydzień później w szpitalu w Innsbrucku.de:Alfred Rainer en:Alfred Rainer

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki